Centrum testowe motocykli yamaha

Nasze wyprawy

Trasa siódma - Alicante

Wyruszamy z Morairy i kierujemy się na południe prosto do Alicante, a w nim:

  • Zamek Świętej Barbary który jest jednym z najważniejszych zabytków Alicante. Zbudowany na górującym nad miastem wzgórzu Banacatil jest jednym z głównych punktów orientacyjnych. Powstał w czasach Al Andaluz, a od XIII wieku należy do władców Kastylii (potem Hiszpanii). Wejściówka kosztuje 3 euro.
  • Bazylika mariacką Santa Maria. Kościół w stylu gotyckim zbudowano w XIII wieku na ruinach wcześniejszego meczetu.
  • Katedra Świętego Mikołaja, której kaplica uważana jest za jeden z najpiękniejszych przykładów hiszpańskiego baroku.
  • Muzeum Volvo Ocean Race - dla fanów żeglarstwa i nie tylko. Jest to ciekawa alternatywa dla innych muzeów. Jest to miejsce, w którym doskonale odzwierciedlono pracę na morzu. Odgłosy fal, wizualizacje, filmy, gry, symulator i szczegółowe miniatury statków. Wstęp jest bezpłatny.

Długość trasy 200 km , czas jazdy około 3,5 godziny + zwiedzanie. Godzina rozpoczęcia wycieczki 9, powrót w zależności od grupy. Proszę zabrać ze sobą ciepłe rzeczy, może się zdarzyć, że wrócimy po zmroku. Alternatywnie możliwy powrót autostradą (koszt 7 euro).

 


Trasa siódmaTrasa siódmaTrasa siódmaTrasa siódmaTrasa siódma
 
Trasa siódmaTrasa siódmaTrasa siódmaTrasa siódmaTrasa siódma
 

Trasa ósma - Okalająca

Wyruszamy z Morairy i kierujemy się na północ. Początkowo główną, gdyż później już tak łatwo nie będzie :) Niedaleko Ondary skręcamy na zachód i wzdłuż pasma górskiego Sierra de la Carrasca docieramy aż do d’Alcala. Następnie pokręcimy się po okolicy czerpiąc dziką radochę z jazdy. Zjedziemy na południe aż do Penaquila i dalej po lewej stronie mijając Sierra de Aitana aż do krainy Terra Mitica. Stamtąd na północ do Nucia i dalej nad brzegiem morza po prawej stronie mijając skałę w Calp do Morairy.

Długość trasy około 190 km , czas jazdy około 7 godzin + przerwy. Godzina rozpoczęcia wycieczki 10, powrót ok. 18.


Trasa ósma
Poprzednie[1] [2]